menu
SİBER GÜVENLİK HAKKINDA BİLGİLER
Siber Güvenlik hakkında bilgiler Nelerdir? Hangi alanlarda hizmet verir?

Siber güvenlik ile ilgili bilgiler

Siber Güvenliğe İlişkin Bilgiler 

Siber güvenliğe ilişkin bilgiler kötü amaçlı saldırılardan korunmak için oldukça önemli bilgiler içeriyor. Günümüzde artan teknoloji kullanımını göz önüne alırsak tedbirleri de elden bırakmamak en önemlisi oluyor. Elektronik aletlerin güvenilirliğini kullanıcılar artırmalıdır çünkü bazı kötü amaçlı yazılımlara karşı korunmalıyız. Siber güvenlik uygulamalarımda bu tedbirleri sağlar. Ağ güvenliği, uygulama güvenliği, bilgi güvenliği, operasyon güvenlik gibi sistemler cihazlarınızı son derece sağlam bir şekilde korur.


Ağ güvenliği amaçlı saldırıları ve kötü yazılımları engellemeye çalışır. Bilgisayar ve diğer elektronik cihazlarınızdaki kötü ağlardan koruyarak önlemlerini alır. Uygulama güvenliği farklı tehditlerden korur. Farklı verilere erişilmesini de engeller. Cihazların bu şekilde Siber güvenlik hijyenini de sağlar. Bilgi güvenliği depolama ve aktarma gibi yaptığınız işlemler de gizliliğinizi korumak için önemlidir. Operasyon el güvenlik süreç ve kararlar dâhilinde devam eden güvenlik tedbirlerindendir. Bazı prosedürler sayesinde elektronik aletlerinizi kötü amaçlı yazılımlardan korur. Olağanüstü durumlarda ise farklı ilkelerle işlemlerini yürütür. Bu programda bazı planlar güvenliğinizi sağlar.


Kötü Amaçlı Yazılım

Kötü amaçlı yazılım çok farklı isimlerle de bilinir. En fazla çoğalan Siber tehditlerden biridir. En yaygınlarından olan bir kişinin bilgisayarına girmek ve virüs bulaştırmak çok kişinin mağdur olduğu bir konudur. Çeşitli kötü amaçlı yazılım türleri vardır. Virüs bunlardan biridir ve kendi kendine çoğalır.  Farklı kodlarla dosyalara bulaşır ve sonrasında ise çoğalarak devam eder. Truva atları denilen farklı bir yazılım türü vardır. Bunda ise bilgisayara zarar vermek için insanları kandırırlar. Casus yazılım denen bir diğer tür ise insanların yaptığı şeyleri gizlice kaydederek bunları kullanır duruma getirmesidir.  Kredi kartı bilgilerini yakalamak gibi gizlisiler yapar.  Bunlardan korunmak için ise güvenlik tedbirlerinizi almayı unutmamanız gerekiyor.

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

https://sizinicin.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları