menu
SİBER GÜVENLİK NEDİR?
Siber alanda yaşanan sorunlar nasıl Çözülür? Siber güvenlik ne işle uğraşır? Siber güvenlik uzmanı nasıl olunur? Siber güvenlik güncel bilgiler

Siber Güvenlik Nedir?

Siber Güvenlik Nedir?

Siber güvenlik nedir? sorusunun yanıtı çeşitli teknolojik alt yapıların korunması, internet ortamında         paylaşılmak zorunda olan kişisel verilerin korunumu, kart ve finansal bilgilerin gizliliği gibi kişisel                verilerin çalınmamasına ve güvenliklerinin sağlanmasına ilişkin kavramdır. Gün geçtikçe gelişen teknoloji sayesinde insanlar işlerini internet aracılığı ile yapmakta internetin yaşamımızdaki etkisi ise azımsanmayacak kadar büyük hale gelmiştir. Her gün milyonlarca insan internet             üzerinden işlemlerini yapmakta ve kişisel verilerini internete girmekle paylaşmak zorunda kalmıştır. 

Bu büyük  teknolojik pazarın içerisinde kişisel verilerin haksız yollarla elde edilmesi ve izinsiz bu bilgilere ulaşılması muhtemel olmuştur. İşte tam bu noktada devreye siber güvenlik ve sağladığı güvenlik sistemlerinin koruyuculuğu devreye girmektedir.

 


Siber Güvenlik Koruyucu Mudur?

Siber güvenlik koruyucu mudur? Sorunun gelecek olursak sağladığı güvenlik alt yapısı ile birçok alanda koruma sağlayan siber güvenlik; kişisel verilerin korunmasında ve büyük şirketlerin internet pazarlarındaki platformlarına yönelik saldırılarını da büyük bir öz veriyle korumaktadır. Sağladığı çoklu güvenlik alt yapısı ile şirketlerin internet pazarındaki işlemlerini ve bu yerlere gelebilecek siber saldırıları kontrol altına almada ayrıca korunmasında siber güvenlik son derece etkilidir. Verilerin gizlilik esaslarına göre                       depolanmasında ve aktarılmasında siber güvenlik son derece önemli bir rol oynamaktadır.


Sağladığı üstün güvenlik kalkanı sayesinde internet platformlarında rahatça gezinmeniz ive işlemlerinizi gönül rahatlığıyla yapabilmenizi sağlar. Verilerin kaybolmamasında ve kısa süreli yedeklenmesinde önemli işlevleri vardır. Her büyük şirket bu tür güvenlik yazılımlarını kullanmakta ve internet pazarında rahatça gezinebilmeleri için müşterilerine siber güvenlik hizmet inivermektedir.


Gün geçtikçe geliştirilen ve güncellenen siber güvenlik sistemleri koruyuculuğunu her gün arttırarak        devam etmektedir. Güncel olanı her zaman yakalamaktadır. Dolayısıyla yapılan tüm çalışmaların hız kesmeden devam etmesinde ise siber güvenliğin rolü çok büyüktür. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

https://sizinicin.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

1 comment

ayşe özmen
This comment contains spoilers? Click here if you want to read.

Siber güvenlik ile iligli sizin daha önce yayınladığınız ve siteyi yenilemeden önceki yazılarınızı videolarınızı görmüştük. Tekrar paylaşır mısınız rica etsem hocam teşekkürler.i

https://sizinicin.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

Facebook Yorumları