Hava Kirliliğini Temizleyen Elektrikli Araç Üretildi
Hava Kirliliğini Temizleyen Elektrikli Araç Üretildi
Teknoloji her geçen gün ilerlerken doğaya sahip çıkılması gerektiği gerçeği de asla göz ardı edilmemelidir.

Teknoloji her geçen gün ilerlerken doğaya sahip çıkılması gerektiği gerçeği de asla göz ardı edilmemelidir. Teknolojik elektrikli araç  üreten Thomas Heatherwick adındaki İngiliz tasarımcı ve Çinliotomobil üreticisi IM Motors ile birlikte çalışarak aracın sürülmesi sırasında hava kirliliğini temizleyebilen elektrikli araç ürettiler. Bu inanılmaz araç diğer araçlar gibi hava kirliliği yaratacağına tam aksi doğaya hizmet ederek havanın temizlenmesini sağlıyor. 

Dünyamızın pek çok kaynağının azaldığı bu günlerde bu tür arabaların yapılması gelecek açısından da oldukça umut verici. Teknoloji her ne kadar hayatımızı kolaylaştırsa da doğayı olumsuz yönde etkilemektedir. İnsanların teknolojiyi icat ederken doğayı da korumak zorunda oldukları için bu tür araçların üretimi çok sevindirici gelişmeler arasındadır.

Araba Sürerken Havayı Temizleyen Elektrikli Araç:Airo

Teknolojinin doğaya hizmet etmesi kadar güzel bir duygu olamaz diye düşünen tasarımcılar doğayı düşünen bir araç tasarlamışlar. Henüz piyasada olmayan ve tasarım aşamasında olan elektrikli araç Airo 2023 yılına kadar Çin’de üretilmesi planlanmaktadır. 

Airo elektrikli araç tasarımını incelendiğinde aracın ön ızgarasında, her yıl yaklaşık b bir tenis topu kadar partikül madde toplayabileceğini savunan bir hava filtresine sahip olduğu bilinmektedir. Aracın tasarımı diğer araçlardan farklı olarak yapılmış. Örneğin aracın direksiyonunu tasarımcı ön panele gizli olarak tasarlamış. Fakat bazı kişilerin görüşlerine göre bu arabanın havayı temizlenmeyeceği söylense de araba üretilip kullanılmadan bunu söylemekte çok doğru olmadığı da bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları