Dijital Manken ve Modeller
Dijital Manken ve Modeller
Teknolojinin ilerleyen hızına yetişmek giderek zorlaşmaya başladı.

Teknolojinin ilerleyen hızına yetişmek giderek zorlaşmaya başladı. Artık günler değil sadece 1 saatte bile teknolojik yeni icatlar ve yenilikler hayatımıza çok hızlı bir şekilde giriyor. Gün geçmeden nelerle karşılaşacağımıza ihtimal vermeden yeni teknolojiler eski teknolojilerin yerini alıyor. 

Son günlerde yeni bir akım daha başladı. Çok fazla karşımıza çıkan dijital manken ve dijital modelleri gerçek modellerden ayırt etmek nerdeyse imkânsız bir hale geldi. Diğer ası sanal manken olan bu dijital mankenleri gerçeklerinden ayırt etmek oldukça güçleşmektedir. Dijital modeller sadece moda alanında değil, müzik, reklam, tanıtım gibi pek çok alanda kullanılmaya başlandılar. İşin en garibi ise bu dijitalmankenler inanılmaz ölçüde para kazanıyorlar. Hata bu dijital mankenlerin instagram üzerinde binlerce takipçileri bile var. 

En Tanınmış Dijital Modeller

Bilgisayar teknolojisi ile üretilmiş sanal mankenlerin instagram üzerinden pek çok takipçisi olduğunu düşünürsek oldukça gerçeğe yakın üretildiklerini anlayabiliriz. Örnek olarak 2016 yılından bu yana tanınan ve gerçek sanılan Lil Miguela’nın her fotoğrafı beğeni alıyor ve tam 1 milyonu aşan takipçiye sahip olduğunu biliyor muydunuz? 

Dijital modeller arasında olan sarışın model Bermuda ise 65 bin takipçisi ile en fazla takip edilen modeller arasında yerini almaktadır. Yine aynı şekilde ilk siyahi sanal model olan Shudu Gram tam 115 bin adet takipçiye sahip. Pek çok kişi tarafından gerçek sanılan Shudu fotoğrafçısı tarafından 3D manken olduğu açıklanmıştır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları