Xiomi Teknoloji Lideri Apple Geçti
Xiomi Teknoloji Lideri Apple Geçti
Xiomi teknoloji lideri Apple firmasını geçti.

Xiomi teknoloji lideri Apple firmasını geçtiTeknoloji liderleri arasındaki rekabet giderek hızını artırmaya başladı. Hayatımızın vazgeçilmezi hale gelen cep telefonları üretici ve tedarik firmaları arasındaki kıyasıya rekabet bazen klişe dengeleri alt üst edebiliyor.

 

Teknoloji çağımızda şimdiye kadar dünyada ve Türkiye’de en fazla satın alınan Iphone telefonunun tedarikçisi Apple firmasını son alınan verilere göre Çin Merkezli Xiomi geçmiş durumda. Bu verileri tespit eden ünlü analiz şirketi Canalys'in yaptığı araştırmalar ve raporlarına göre öre, Xiaomi firmasının küresel çapta akıllı telefon teslimatlarında oldukça büyük bir yükselişe geçtiğini belirtmişlerdir.  Öyle ki bu yükseliş adeta bir sıçrama olarak nitelendirildi. Bu sıçrama yüzde 3'lük olarak başlayıp yüzde 17'ye ulaşarak teknoloji sıralamasında Xiomi firmasını ikinci sıraya kadar yükseltti. 

Teknoloji Liderliğine Koşan Xiomi Artık Türkiye’de Üretilecek

Teknoloji liderliğine emin adımlarla koşan Xiomifirmasının çok fazla tercih edilmesi ve tedarikçi firmalar arasında ikinci sıraya kadar yükselmesi tüm dikkatleri üzerine çekmesini sağladı. Xiomi’nin bu kadar tercih edilmesinin en büyük sebepleri;

• Xiomi telefonlarının yüksek kalitesine oranla Samsung ve Apple'a göre yüzde 40 ile 75 gibi oranlarda daha ucuz olması

• Samsung ve Iphone kadar kaliteli ve kullanışlı olması

• Tasarımlarının giderek daha fazla beğenilmesi

Xiomi telefonlarının tercih edilme nedenleri arasında gösterilmektedir. Aynı zamanda Hindistan ve Endonezya’dan sonra Xiomi bir fabrikasını da İstanbul Avcılarda kurarak Türkiye’de üretime başladı. 29 Mart 2021 yılında resmi açılış yapılan fabrika Türkiye’ye 30 milyon dolarlık yatırımla 14 bin metrekare araziye kurulmuştur. 

 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları