menu
Eth2.0 Hisse İspatı Nedir?
Hisse ispatı coin piyasası için birçok kişinin merak ettiği bir konu olmaktadır.

Eth2.0 hisse ispatı nedir?

Eth 2.0 Hisse İspatı Nedir?

Eth 2.0 hisse ispatı nedir coin piyasasında işlem yapan pek çok insanıncevabını merak ettiği bir sorudur. Öncelikli olarak Hisseispatı (Proof of Stake) bir kripto para blok zinciri (blockchain) ağının fikirbirliğine ulaşmayı hedeflediği algoritma çeşididir.  Hisseispatı, yeterli miktarda hisse alındığı takdirde doğrulayıcıları etkin halegetiren temel mekanizmadır. Ethereum’un ilk sürümünde diğer kripto parabirimlerindeki gibi Emek ispatı (Proof of Work) kullanılıyordu. Fakat Eth 2.0ile birlikte Hisse ispatı’na geçilmesi planlanmaktadır.

Ethereum özelindedoğrulayıcılar blok (block) oluşturmak için rastgele seçilerek,oluşturmadıkları blokları kontrol ederek onaylamakla yükümlü olur. Bir kişininhissesi, iyi doğrulayıcı davranışını teşvik etmenin bir yöntemi olarak datercih edilir. Ethereum vedolayısıyla Ethereum 2.0’ın önermiş olduğu Slasher protokolü, kişilerin birden çok blokzinciri alanında işlem yapan dolandırıcılarıların ceza almasına imkânsağlamaktadır. Bu sayede kullanıcılar güvenli ve doğrulanmış şekildeişlemlerini gerçekleştirir.

Eth 2.0 Güncellemesi Nedir?

Eth 2.0 güncellemesi nedir sorusu bilhassa Ethereum coini ileişlem yapan insanların aklını kurcalamaktadır. Ethereum tarafından piyasayasürülen bu güncelleme, kullanıcıların işlemlerini hızlandırmak ve güvenliğigeliştirmek amacıyla oluşturulmuştur. Ethereum coinindeki bu güncelleme birönceki sürüme oranla daha yoğun bir güvenlik duvarı içermektedir. Bu güncellemeözelinde üç aşama söz konusudur. Eth 2.0 güncellemesiyle beraber Ethkonusundaki kabullerin değişmesi hedeflenmektedir.

Coin ağındaki madencilerin yerinedoğrulayıcılar geçecektir. Ethereum’un yaklaşık olarak 2000 dolar olduğudüşünülürse, kullanıcıların bu oranda yıllık bir miktar parayı riske atmalarıgerekmektedir. Yapılan güncelleme ile birlikte piyasadaki insanlar güçlüproblemler çözmek zorunda kalmayacaklardır. Onun yerine sistem tarafındanyapılacak rastgele seçimler güncellemenin bir artısı olarak insanlara zamantasarrufu sağlayacaktır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

https://sizinicin.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları