Dijital Paralar Gelecekte Olacak mı?
Dijital Paralar Gelecekte Olacak mı?
Son dönemlerin popüler alanı kripto paraların ne kadar ömrünün kaldığı sorgulanıyor. Peki zaman geçtikçe coinler varlığını koruyacak mı?

Dijital paralar diğer adı ile kripto paralar her geçen gün yeni bir çeşidi ile hayatımızda varlığını sürdürmeye devam ediyor. Hatta pek çok kişi tarafından gerçek paraların yerini dijital para kullanımına bırakacağı da varsayılan hipotezler arasında yerini almaktadır. 
Kripto Para Resmi Olur mu veya Kripto Para Gelecekte Kullanılır mı?

Evet bu tür sorular herkes tarafından çok kez sorulmuş ancak tam bir cevap bulunamamıştır. Farklı  yorumlar ve tahminler olarak cevaplar bulunabilir ancak kesin olarak bir şey söylemek mümkün değildir. Kesin olarak cevap verebilirim diye düşünen kaynaklar ise sadece öngörüden ibaret olmakla       beraber, haklı olmaları durumunda ise tam isabet bir tahmin ve öngörüye sahip olmuş olacaklardır. 

Kripto para borsası her geçen gün yeni çıkan kripto para birimleri ile yatırımcıların en fazla ilgilendikleri konular arasında yer alıyor. Çok fazla bilgisi olmayan kişilerinde kripto para piyasasına ilgi        duymaları her işte olduğu üzere bu piyasada da bazı dolandırıcıların tuzaklarına düşmelerine            neden  oluyor. Çok para kazanma hırsının gelişen teknoloji dünyasındaki yerinden dolayı kripto paralar daha çok fazla ilgi çekeceğe benzemektedir. Bu kripto paraların tamamen paranın yerini alacak mı henüz tam olarak kesinleşmemiş bir durumdur.                                                                                                                        Zamanla neler olacağını herkes merakla  beklemektedir. 


Kripto Para Çeşitleri ve Bitcoin

Kripto para çeşitleri içinde ilk çıkan Bitcoin diğer kripto paralar gibi sanal olmasına rağmen yine de farklı gözle bakılan kripto paralar arasında yerini almıştır. Şimdiye kadar çok fazla çeşit kripto para ve token piyasa da yer almaktadır. Son alınan verilere göre piyasada yaklaşık olarak 1400’e                 yaklaşık kripto para çeşidi çıkarılmıştır. Her geçen günde artarak çıkmaya devam etmektedirler. 

Bitcoin içlerinde en fazla artış gösteren dijital paradır. Bitcoin son bir yılda yüzde artışı 1500 civarlarını bulması yatırımcıların Bitcoin'e olan ilgisini daha da artırmaktadır.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları