Covid-19 Dijital Çağı Hayatımıza Getirdi
Covid-19 Dijital Çağı Hayatımıza Getirdi
Pandemi etkisiyle teknoloji kullanımı adeta zirveye ulaştı. Pandeminin olumsuz etkileri hat safhada olsa da, dijitalleşme açısından son derece etkili gelişmeler yaşanıyor.

Covid-19 hayatımıza dahil olduktan sonra teknoloji daha fazla hayatımızda olmaya başladı. Bilindiği üzere zaten bir teknolojik çağın içerisindeydik fakat pek çok kişi işini dışarıda halletmeyi tercih etmeydi. Fakat covid salgınının çok hızlı bir şeklide dünyayı ele geçirmesi ve ölüm vakalarının giderek artmasından sonra pek çok ülke evlere kapanmak zorunda kaldı. Evden çıkamayan insanlar bütün işlerini bilgisayar ve akıllı telefonlar üzerinden yürütmeye başladı. 

Covid-19 süresince ciddi anlamda başlayan kapatılma kararları pek çok işyerini, okulları, alışveriş merkezlerini, sinema ve tüm etkinlikleri bir anda ortadan kaldırmış oldu. İşyerlerinin çoğu evden çalışma düzeni sağlarken pek çok fabrika ve işletme faaliyetlerine ara vermek zorunda kaldı. 

Covid 19 ve Online Hayat Tarzı

Covid-19 ve online hayat tarzı şeklinde yaşamamıza imkân sağlamak zorunda kaldı. Covid 19 salgınının çok hızlı yayılmasından sonra alınan tedbirler kapsamında herkesin sağlığı için evlerimize kapandık. Bu mecburiyet online hayat düzenini de beraberinde getirdi. Çünkü kimsene işe ne de okula gidebiliyordu. İşyerleri toplantılarını zoom gibi dijital platformlar üzerinden yürüttü. 

Bütün öğretim kurumları da derslerini online olarak internet üzerinden devam ettirme kararı aldılar. Herkes elinde tablet, bilgisayar ve telefonu ile derslerini ve işlerini yürütmeye başladı. Bunun yanı sıra internet üzerinden yayın yapan TV kanalları kullanımı da giderek artmaya başladı. Market alışverişleri de dâhil olmak üzere online alışveriş devride tam anlamı ile başlamış oldu. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)

Facebook Yorumları

Disqus Yorumları