menu
En Güncel Güzellik Uygulamaları (Kök Hücre)
Güzellik uygulamalarının yükselen yıldızı kök hücre, genç görünüm elde etmek isteyenler tarafından tercih edilecek.
Kök Hücre Teknolojisi ile Genç Kalmak konusu üzerinden bilgilerimizi aktarmaya başlayacağız.

Teknoloji ve dijital çağ estetik sektöründe de çığır açan gelişmelere sebep oldu. Eskiden çoğu insanlar 45-50 yaşlarına geldiklerinde yaşlı olarak görünürlerdi. Şimdiki çağımızda bu yaşlarda ve daha ileri yaşlarda olan kişiler asla yaşlarını göstermiyorlar. Çünkü teknoloji o kadar ilerledi ki artık kişiler yaşlanmıyor sadece yaş alıyorlar. 
Kök hücre tedavisi daha önceleri sadece ünlü isimlerden duyduğumuz bir tedaviydi. Fakat artık günümüzde o kadar yaygınlaştı ki artık pek çok kişi kök hücre tedavisi ile olduğundan daha genç bir cilt ve saça sahip olabiliyor. Çünkü kök hücre tedavisi sadece cilt için değil saç ekimi tedavilerinde de sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.

Kök hücre tedavisinde kişinin kendisinden alınan hücrenin, dokunun ya da kanın steril ortamlara alınıp, belirli işlemlerden geçirilerek hastaya nakledilmesine denilmektedir. Bu işlem nakil edilen kişilerde alerjik reaksiyonlara sebep olmaz. Çünkü kişinin kendi hücresidir. 
Kök Hücre ile Gençleştirme Hangi Yaşlarda Yapılmalıdır?

Kök hücre ile gençleştirme işlemi için çok ileri yaşları beklemek çok doğru değildir. Çünkü insanda 25 yaşından sonra kollajen üretimi durduğu için cilt zamanla yaşlanmaya başlar. Bunun için kök hücre dokusu ne kadar genç yaşta alınırsa ileriki yaşlarınız için o kadar yararlı olur. Eğer siz önleminizi alıp 25 yaşında kök hücrenizi alarak saklatırsanız ileriki yaşlarda yüzünüze nakil yapıldığında kök hücrenin alındığı yaş hücrelerinden yaralanmış olursunuz. Bu yüzden erken yaşta kök hücrenizi saklama istediğinde bulunmanız gelecekte genç kalmanızı sağlayacaktır. 

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

https://sizinicin.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

2 comments

ayşe kara
This comment contains spoilers? Click here if you want to read.

kök hücre tedavisi yaptıran veya yaptırmayı düşünen var mı?

https://sizinicin.com/assets/images/user-avatar-s.jpg
burcu kar
This comment contains spoilers? Click here if you want to read.

kök hücre tedavisi yaptıran var mı hiç? ya da kök hücre tedavisi ile güzellik hakkında bilgi verir misiniz?

https://sizinicin.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

Facebook Yorumları