menu
WHATSAPP GÜVENLİK KODU GÖNDERİYOR
Telefon Numaranız İçin WhatsApp kayıt kodu talep edildi ne demek?
Your WhatsApp account is being registered on a new device ne demek

WhatsApp: WhatsApp, hesabınızı korumak amacıyla, başka biri sizin telefon numaranızla WhatsApp’a kaydolmaya çalıştığında size anlık bildirim gönderir. Hesabınızı güvende tutabilmek için, doğrulama kodunuzu başkalarıyla paylaşmaktan kaçının.

WhatsApp: WhatsApp, hesabınızı korumak amacıyla, başka biri sizin telefon numaranızla WhatsApp’a kaydolmaya çalıştığında size anlık bildirim gönderir. Hesabınızı güvende tutabilmek için, doğrulama kodunuzu başkalarıyla paylaşmaktan kaçının.

Your WhatsApp code:

WhatsApp uygulamasının son zamanlarda kullanıcılara, kendileri istemediği halde doğrulama kodu gönderdiği ile ilgili birçok şikayet, çeşitli platformlarda ve sosyal medya üzerinde yayılmaya başladı.

İnsanlar hayatları boyunca güvende olduklarını bilmek ve kişisel güvenliklerini sağlamak adına birçok girişimde bulunmuşlardır. Bunlar eğitim alanından, iş hayatına her alanda farklılık göstermektedir. Bunun en temel nedeni insan doğasının kendi bilgilerini başkaları ile paylaşmama ve bunları sadece istedikleri kişiler ile paylaşma isteğidir. Ancak bu durumun günümüzde, sosyal medya hesaplarının giderek arması sonucunda yıkıldığını ve bunların kullanım oranının dikey yönlü olarak armasından kaynaklanmaktadır. Sorun tam burada, zaman zaman kullanıcıların hatalarından ve zaman zaman kullanılan uygulamaların ve yazılımların; internet'in kendi olarak adlandırılan yalın durumlardan kaynaklanmaktadır. Elbette bunlarla beraber saldırganlar olarak adlandırılan, hack girişimlerini keyfi ve ticari olarak yapanları da unutmamakta fayda var. Tam da bunları konuşurken bu bilgilerin yeni bir açık mı yoksa güvenlik zaafiyeti mi bilinmeyen bir durumun örneklerini ele alıp, kullanıcıların isteklerini sizlerle paylaşıp güvenlik önlemlerini araştırmaya başladık.

Bu durumdan rahatsız olan WhatsApp kullanıcıları genel olarak şikayet siteleri veya sosyal medya üzerinde bu konuyu eleştirmeye ve rahatsızlıklarını dile getirmeye devam ediyorlar. Bu durumun kendilerinin ve kişisel bilgilerinin güvende olmadığını düşündüklerini yazan bazı WhatsApp kullanıcıları genel olarak veri güvenliği ve fiziki takibi de göz önüne alarak endişelendiklerini yazmaktadırlar.

Bazı kullanıcılar kendilerine whatsapp doğrulama kodu geldiğini söylerken, bazıları ise yabancı numaradan aranma olduğunu söylüyor. Bu durum akıllarda bir güvenlik açığı mı düşüncesini getiriyor.

Bazı kullanıcı yorumları şu şekildedir:

WhatsApp Doğrulama Kodu Gelmesi Ve Yabancı Numaradan Aranma

WhatsApp doğrulama kodu ve yabancı ülke numaralarından gelen arama 31 Ekim tarihinden beri sürekli bana yabancı numaradan arama geliyor gece 00-01-02 saatleri fark etmeksizin. Aynı zamanda WhatsApp doğrulama kodu da geliyor. Bu durumdan çok şikayetçiyim WhatsApp'ımın ve özel bilgilerimin ele geçirilmesinden korkuyorum. Böyle bir şey söz konusu olursa bütün sorumluluk WhatsApp'a aittir.

   

WhatsApp Doğrulama Kodu Gönderiyor Haberim Olmadan

1 Kasım 22.00 civarında 2 kere kod geldi, 2 Kasım gece 1.30 da hem kod geldi hem de ABD den arandım açmadım zaten, WhatsApp talep etmediğim halde doğrulama kodu gönderiyor ve yabancı numaralardan aramalar geliyor, kişisel bilgilerimin ya da hesabımın ele geçirilmesi durumunda sorumluluk tamamen WhatsApp a ait olacaktır. Hiçbir sorumluluk kabul etmiyorum İlgili durum ile alakalı şikayetim bundan ibarettir çözüm üretin.
   

WhatsApp Onay Kodu

WhatsApp talep etmediğim halde doğrulama kodu gönderiyor ve yabancı numaralardan aramalar geliyor, kişisel bilgilerimin ya da hesabımın ele geçirilmesi durumunda sorumluluk tamamen WhatsApp a ait olacaktır. İlgili durum ile alakalı şikayetim var ® bir sorun durumunda ben sorumlu değilim
   

WhatsApp Güvenlik Sorunu

Yukarıda sosyal medya ve şikayet web sitelerinde paylaşılan bazı WhatsApp kullanıcı yorumlarını kişisel bilgilerini anonim olarak, örnek olması amacıyla paylaştık. Bunun gibi binlerce kullanıcının aynı sorunu yaşadığı ve Interner ortamında saldırganların mı yoksa WhatsApp'ın mı neden olduğunu araştırmaya devam ediyoruz.

WhatsApp Hesap Çalınması gibi şikayetleri ve sorunları da görmeden bir an önce bu konunun üzerinde durulması gerekmektedir. Çünkü bu hata yalnızca verileri değil, kullanıcıların tüm kişisel bilgilerini ve hatta kullanıcıların fiziki takibini (Konum, Yer Paylaşımı vb.) bilgilerinin de çalınmasına neden olabilecek bir düzeyde. Tüm detayları araştırmaya ve paylaşmaya devam edeceğiz.

 

Secure Internet with Google partner.

Bu İçeriğe Tepki Ver (en fazla 3 tepki)


Bunlarıda görmek isteyebilirsin!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

https://sizinicin.com/assets/images/user-avatar-s.jpg

0 comment

Write the first comment for this!

Facebook Yorumları